Telefon
WhatsApp

Çember Makinaları Nedir

Çember Makinaları Nedir
  • 05 Mayıs 2023, 01:17

Çember Makinaları Nedir

Çemberleme Makinaları

Çember makineleri, hayatımızın uzun yıllardır vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Ambalaj işlerini en kolay ve sağlam şekilde yapmanızı sağlar. Bu makineler, kullanım açısından son derece pratiktir.

Yarı otomatik çember makinaları masa tipi görünüme sahiptir ve yapıştırma yöntemiyle çemberleme yaparlar. Günümüzde, kullanım kolaylığı ve maliyet açısından tasarruf sağlar. Bu makineler, herhangi bir ürünü çemberleme yapabilecek kadar esnektir.

Çemberleme Makinaları Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çemberleme işlemi, direnç seviyesi yüksek şerit çemberlerin kullanımı ile gerçekleştirilir. Malzemelerin depolama, istifleme ve nakliye sürecinde herhangi bir zarar görmeden taşınmasına olanak sağlar. Manuel çember makinası ya da havalı olarak kullanılabilir. Ayrıca ambalaj tokaları ya da bukle toka gibi yardımcı araçların kullanımı ile personel güvenliği de sağlanır.

Çemberleme makinaları, çelik çember, polyester çember gibi farklı malzemelerin uygulanması için tasarlanmıştır. Şarjlı çember makinaları, bataryaları sayesinde hızlı bir şekilde şarj edilebilir. Kullanıma hazır hale gelirken, havalı çember makinaları daha çok hava tertibatının ön planda olduğu uygulamalarda kullanılır.

Çemberleme işlemi sırasında malzemelerin korunması için bazı önlemler alınır. Bunlar çember taşıma arabaları ve plastik köşebent ve karton köşebent ile kompozit çember gibi malzemeler de kullanılabilir. Ambalaj çemberi ve çelik çember ise malzemelerin güvenli bir şekilde taşınması için tercih edilir.

Çember Makinaları Türleri

Çemberleme işlemlerinde güvenli ve etkili bir çözüm olan çember makineleri, tonlarca ağırlığı olan malzemelerin paletlenmesi ve istiflenmesi için tercih edilir. Şerit makinesi olarak da bilinen çember makinası, yüksek mukavemetli çemberleri hızlı bir şekilde uygulayabilirler.

Havalı çember makinası, HCM, farklı ürünler için sınırsız ebatlarda bağlama ve yapıştırma işlemleri gerçekleştiren bir palet çemberleme makinesidir. Titreşimleri sayesinde hava ile yapıştırma işlemi gerçekleştirir.

Tam otomatik çember makinaları, son üretim aşamasında yer alan sensörler, otomatik çemberleme makinesinin ürünü önceden belirlenmiş noktalarda çemberlemesini sağlar.

Akülü çember makinesi yani şarjlı çember makinesi, kaynatma işlemini friksiyon yoluyla gerçekleştirerek, enerjisini bataryadan temin eder. Havalı çember makinası ise kaynatma işlemini friksiyon yöntemiyle yapar ve enerjisini basınçlı hava ile sağlar.

Yarı otomatik çember makinesi, masa ve paketleme işlemlerinde yarı insan eliyle çalışan bir çemberleme makinesi modelidir. Üst kısmı çerçeve tasarımına benzer ve otomatiktir.

El tipi çember makineleri, hafif bir çemberleme aleti olan bu ürün, çemberleme için idealdir. Kullanımı kolay ve hızlıdır. Gerdirme, kilitleme (Bukle Toka ile) ve kesme işlemleri tek kol ile yapılmaktadır.


Etiketler :
Paylaş :

Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM