Telefon
WhatsApp

Havalı Çember Makinaları

Havalı Çember Makinaları
  • 05 Mayıs 2023, 15:52

Havalı Çember Makinaları

Havalı Çember Makinaları

son derece özgün bir tasarıma sahip havalı bir çemberleme makinesidir. Bu makine, elyaf, yün, tekstil, hurda kağıt balyaları gibi paketlerin çemberlenmesi için idealdir. Özellikle pres altında yapılan çember bağlama işlemleri için oldukça uygun, kullanımı kolay ve son derece hızlı bir çember makinasıdır.

Paketler zaten kendiliğinden genişleyeceği için germe işlemi yapmadan sadece kaynatma işlemi yapılması yeterlidir. Bu sayede, paketlerin genişlemesi sırasında çemberin gerilmesi doğal olarak sağlanır. Havalı çember makinası, düz ve yuvarlak yüzeylerde de oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Havalı Çember Makinaları nerelerde kullanılır?

Hava basıncıyla çalışan havalı çemberleme makinaları, endüstriyel kullanım için tasarlanmıştır. Dayanıklı ve yüksek germe gücü üreten makinelerdir. Elektronik bileşenler içermeyen bu makinelerin arıza ihtimalleri oldukça düşüktür. Çünkü elektronik kart, pil veya kablo gibi parçalar bulunmaz. Bu özellikleri, uzun süreli kesintisiz çalışma imkanı sunar.

Tokasız havalı çelik çember makinası, düz ambalajlama ürünleri olan paletler, kutular ve benzeri ambalajlamada kullanılır. Bu makineler, yüksek mukavemet gerektiren ambalajlama işlemlerinde de bilinen çelik çemberlerle birlikte kullanılabilmektedir.

Ayrıca, çoğu işletmede zaten hava hattı bulunur. 15-20 metrelik mesafelere (veya uygun hortumlar kullanılarak daha da fazla mesafeye) rahatlıkla yerleştirilebilirler.

Havalı Çember Makinaları Nasıl Çalışır?

Havalı çemberleme makineleri çalışma prensipleri oldukça benzerdir. Germe motoru, çemberi gerdirirken havayı sisteme gönderir. Griper ile tutulan çember, germe tekeri tarafından çekilerek gergin hale getirilir. Ardından kaynatma ve kesme işlemi yapılır.

Bir motor, kaynatma ayağını çemberin üzerine basarak sürtünme hareketiyle çemberin doğru şekilde erimesini sağlar. Aynı anda, bir bıçakla çember kesilir. Makinenin tüm hareketlerinin süreleri ve güçleri kolayca ayarlanabilir. Ayarlamalar, çember ölçüleri ve paketin istenilen gerginlik seviyesi gibi faktörlere göre yapılır. Acil durumlarda, bir düğme ile makine kolayca durdurulabilir ve çıkarılabilir.

Havalı Çember Makinası Yedek Parça

Makinalar, birçok bileşenden oluşur ve ara sıra sarf parçaları değiştirilmesi gerekir. Bu, arabalarda olduğu gibi lastiklerin ve fren balatalarının değiştirilmesine benzer. Germe dişlisi, germe alt griper, kaynatma papucu, kaynatma alt griper gibi parçalar da sarf parçalarıdır.

Havalı çember makinası tamiri ve teknik servisi yedek parça için size yardımcı olabilir. Ayrıca servis sizlere aynı zamanda havalı çember makinası fiyatları hakkında da bilgi verir.


Etiketler :
Paylaş :

Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM