Telefon
WhatsApp

Kompozit Çemberler

Kompozit Çemberler
  • 05 Mayıs 2023, 16:14

Kompozit Çemberler

Kompozit çemberler, ağır yüklerin saklanması ve taşınması için kullanılmaktadır. Polyester ipleri sayesinde kopmalara ve darbelere karşı dayanıklıdır. Plastik ve çelikten üretimi mevcuttur. Daha ekonomik ve kullanışlı olması plastik kullanımı yaygın olarak görülmektedir. Genel olarak kompozit çember güvenilir, pratik ve ekonomik olarak tercih edilmektedir.

Genel olarak orta ve yoğun mukavemet gerektiren alanlarda kullanımı yaygındır. Akülü, otomatik, yarı otomatik ve şarjlı makinalarda kullanımı sağlanmaktadır. Üretimi ve montajı kolay ürünlerdir. Bu sayede kompozit çember fiyatları tüketicileri memnun etmektedir.

Kompozit Çemberler Çeşitleri

Polyester çember, çelik çember, polipropilen çember ve kompozit lifli çember 4 farklı gruptan oluşmaktadır. Kompozit lifli çemberler, maksimum güvenlik önlemi sağlayan uygulamalardır. 13- 16- 19 mm çaplarında bulunmaktadır. Uygulanacak alana göre farklılık gösterebilmektedir.

Polyester çember ise, kullanım alanı ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir. Günümüzde çelik çemberlere alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Çemberler boyutlarına göre farklılık göstermektedir. Yaygın olarak 13-16-19-25-32 mm kompozit çember kullanımı göze çarpmaktadır.

Üretim ve Maliyet Hesapları

Teknoloji ve sanayi sektöründeki gelişmeler kompozit çember imalatı ve kullanım alanını artmaktadır. Bu sayede üretim yapan firmalarda da çoğalma görülmektedir. Ağır ve ebat olarak büyük olan yüklerin taşınması ve muhafazası esnasında güvenilir bir ortam sağlamaktadır. Maksimum gerginliği sağlayarak iş ve mal güvenliği sağlamaktadır.

Sabit germe ve çok dirençli kuvvet özellikleri sayesinde çelik çember yerine kompozit tekstil çember gibi çemberler kullanılmaya başlanmıştır. Çelik çemberler, üretim ve maliyeti yüksek malzemelerdir. Plastik polyester çemberler ise maliyet olarak çok daha ekonomiktir. Bu özelliği sayesinde üretimi ve kullanımı daha yaygın olarak yapılmaktadır.

Ambalaj Firmaları

Sanayi sektöründeki gelişmeler ve üretim hacminin genişlemesi birçok ambalaj firması açılmasına neden olmuştur. Hemen hemen her sanayi kolunda kullanımı görülmektedir. Bunlar mobilya, otomotiv, tekstil, yedek parça temini, lojistik gibi sektörlerdir. Erpak Ambalaj, 20 yılı aşkın bir süredir ülkemizde kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir.

Çember makinası için yedek parça temini ve servis hizmeti sağlamaktadır. Firmanın temel prensipleri müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet ve fiyat performans ürünleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Sipariş ve yardım için www.erpakambalaj.com/ internet sitesinin ziyaret edilmesi yeterli olacaktır.Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM